ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО
РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ОРШІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК САНАТОРНОГО ТИПУ»
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Правила, розроблені на основі Кодексу Законів про працю України, Закону України «Про освіту». Статуту дитячого будинку.
- Правила повинні сприяти посиленню заходів дисциплінарного і громадського впливу до порушників дисципліни, заохочувати прагнення до добросовісної праці.
- Правила погоджені з профспілковим комітетом і враховують умови роботи дитячого будинку.
- Всі питання, пов’язані з застосуванням правил внутрішнього розпорядку, вирішує адміністрація дитячого будинку у межах своїх повноважень, а у випадку, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку, спільно чи за погодженням з профспілковим комітетом дитячого будинку.
- ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ І ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ
- Працівник реалізує право на працю шляхом укладення трудового договору, за яким він зобов’язується виконувати роботу визначену цим договором, з дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, а керівник – виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
- Порядок прийому на роботу працівника
- .Директор дитячого будинку призначає, звільняє з посади своїм наказом спеціалістів та обслуговуючий персонал. За поданням адміністрації дитячого будинку педагогів призначає Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадмінісграції.
- Працівники дитячого будинку приймаються на роботу за трудовими договорами, контрактами .
- При прийнятті на роботу директор дитячого будинку зобов’язаний зажадати від особи, що працевлаштовується:
а) подання трудової книжки, оформленої у встановленому порядку;
б) ідентифікаційний номер
в) пред’явлення паспорта;
г) пред’явлення диплома або іншого документа про освіту чи професійну підготовку.
д) медичну книжку з висновком про відсутність протипоказань для роботи в закладі.
Прийняття на роботу без подання зазначених документів не допускається.
- При прийнятті на роботу, яка вимагає спеціальних знань, подається диплом або інший документ про здобуту освіту або професійну підготовку в навчальних закладах відповідних рівнів акредитації.
- При укладанні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їхню партійну та національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено законодавством.
- Прийняття на роботу оформляється наказом директора дитячого будинку, який оголошується працівнику під розписку.
- При оформленні на роботу в наказі може бути обумовлений випробувальний термін. Термін випробування при прийомі на роботу встановлюється у відповідності з діючим законодавством. Результати випробування оцінює адміністрація. Якщо працівник не відповідає займаній посаді, адміністрація протягом терміну чи відразу після його закінчення припиняє договір без погодження з профспілковим комітетом і без виплати вихідної допомоги.
- При прийомі на роботу працівника адміністрація зобов’язана:
а)ознайомити працівника з наказом, у якому назва посади відповідає штатному розкладу, умовам праці і її оплаті;
б) пояснити права і обов’язки працівника у відповідності з посадовими інструкціями;
в) ознайомити з Правилами внутрішнього розпорядку;
г)провести інструктаж з техніки безпеки, виробничій санітарії, протипожежній безпеці і організації роботи по охороні життя і здоров’я дітей.
- На кожного працівника оформляється особова справа в 1-му примірнику, в якій повинно бути:
- заява;
- лист обліку кадрів;
- автобіографія;
- копія диплому;
- копія свідоцтва про шлюб (якщо паспорт на одному прізвищі, а документи про закінчення навчального закладу – на іншому);
- копію ідентифікаційного коду;
- У кожного працівника береться письмова згода на обробку його персональних даних.
- На осіб, які пропрацювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах, організаціях.
- На особу, яка працює за сумісництвом, трудова книжка ведеться тільки за місцем основної роботи.
- Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться кадровим підрозділом після видання наказу, але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення – у день звільнення і повинні точно відповідати текстові наказу.
- Трудові книжки працівників зберігаються як документ суворої звітності в дитячому будинку. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на юриста дитячого будинку.
- Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України «Про освіту». Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 5 серпня 1993 р. № 293.
- Переведення на іншу роботу, в тому числі і тимчасову, здійснюється тільки з письмової згоди працівника. У випадках виробничої необхідності адміністрація може перевести технічного працівника з однієї ділянки роботи на іншу із збереженням тарифної ставки і встановлених об’ємів роботи.
- Працівники дитячого будинку можуть працювати за сумісництвом відповідно до
чинного законодавства. *
- Припинення трудового договору
- Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах передбачених чинним законодавством, та умовами, передбаченими в контракті.
- Працівники мають право розірвати трудовий договір, попередивши адміністрацію дитячого будинку письмово за два тижні.
- Розірвання трудового договору з ініціативи директора допускається у випадках, передбачених чинним законодавством та умовами контракту.
- Можливе звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи .
2.3.5.Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації дитячого будинку, скорочення кількості по штату працівників здійсняється у відповідності з чинним законодавством.
- Перед звільненням працівник, якщо він є особою матеріально-відповідальною, зобов’язаний передати закріплені за ним матеріальні цінності через бухгалтерію заступнику директора з АГ’Р або директору дитячого будинку.
- Припинення трудового договору оформляється наказом директора дитячого будинку.
- Директор дитячого будинку зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
- ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ
- Працівники дитячого будинку зобов’язані:
- працювати сумлінно, виконувати посадові обов’язки, дотримуватися режиму роботи дитячого будинку, вимог статуту дитячого будинку, правил внутрішнього розпорядку, дотримуватись дисципліни праці;
- виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
3.1.3.берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати в дітей бережливе ставлення до майна дитячого будинку.
- настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі; правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості;
- 5.виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, державного і соціального устрою, цивілізації, відмінних від власних, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;
- готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини;
3.1.8.захищати дітей від усяких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам;
- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.
- Коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожний працівник дитячого будинку за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку, правилами внутрішнього розпорядку дитячого будинку . де ці обов’язки конкретизуються.
- Працівники дитячого будинку в установлені строки повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.
- ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ДИРЕКТОРА ДИТЯЧОГО БУДИНКУ
- Директор дитячого будинку зобов’язаний:
- правильно організовувати роботи своїх працівників у відповідності з їх освітою, кваліфікацією та досвідом роботи;
- дотримуватись законів і правил охорони праці, суворо дотримуватись встановленого робочого часу, відпочинку,здійснювати заходи по техніці безпеки;
- надавати відпустку згідно з графіку;
4.1.4.забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навнально- виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників школи відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації:
4.1.5.удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на поліпшення роботи дитячого будинку;
4.1.6. організувати атестацію;
4.1.7. укладати і розривати угоди, контракти з педагогічними працівниками відповідно до Закону України «Про освіту» та чинного законодавства.
4.1.8. доводити до відома педагогічних працівників про педагогічне навантаження;
4.1.9.забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов’язків;
4.1.10. дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення договірної та трудової дисципліни;
4.1.11. додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників дитячого будинку, вихованців і забезпечувати надання їм установлених пільг і привілеїв;
4.1.12.організувати харчування вихованців дитячого будинку;
- РОБОЧИЙ ЧАС 1 ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ
- Для працівників дитячого будинку установлюється п’ятиденний робочий тиждень. Вихідні дні – субота, неділя, святкові.
Щоденний режим роботи дитячого будинку – цілодобовий.
5.2.Працівники дитячого будинку працюють з наступним тижневим навантаженням:
5.2.1.Вихователі молодшої родинної дошкільної групи – 25 годин;
5.2.2.Вихователі молодшої, середньої та старшої шкільних груп – 30 годин;
5.2.3.Психолог – 40 годин;
5.2.4.Соціальний педагог – 40 годин;
5.2.5.Музичний керівник – 24 години;
5.2.6.Керівник гуртка (0,5ставки) – 9 годин;
5.2.7.Керівник гуртка (0,5ставки) – 9 годин;
5.2.8.Секретар-друкарка – 20 годин;
5.2.9.Директор, заступники директора, медичні працівники, бухгалтери, обслуговуючий персонал – 40 годин.
5.2.10. Для працівників, що працюють у святковий день встановлюється подвійна оплата.
5.2.11.Під час літнього відпочинку з дітьми – школярами, які виїжджають в стаціонарні табори працює вихователь або підмінний вихователь групи (за згодою).
5.3.Режим роботи дитячого будинку:
- – 7.30 – ранковий підйом дітей, ранкова гімнастика;
7.30- 8.00 гігієнічні процедури;
8.00 -8.25 – сніданок;
- – 8.45 супровід до школи (шкільний вік);
- – 9.00 підготовка до занять, індивідуальна робота (дошкільний вік);
09.00- 11.00 – заняття (дошкільний вік);
09.00- 14.00 – заняття в школі (шкільний вік);
11.00 – 12.00 – прогулянка (дошкільний вік);
12.00 -16.00 – обід (згідно з розкладом);
14.00 – 18.00 відпочинок, заняття за інтересами, гурткова робота (за графіком);
16.00 – 17.30. – полуденок;
16.00 – 18.00 – самопідготовка;
18.00 – 20.00 – розваги, дозвілля;
19.00 – 19.30 вечеря:
20.00 – 21.00 – II вечеря:
20.00 – 21.30 вільний час, вечірні гігієнічні процедури; ,
21.00 – сон (дошкільний вік);
22.00 – сон (шкільний вік).
- При відсутності педагога або Технічного працівника дитячого будинку директор зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим працівником.
- Графік надання щорічних відпусток погоджується з профспілковим комітетом і складається 25 грудня на кожний календарний рік.
Тривалість щорічної відпустки згідно діючого законодавства:
- педагоги – 56 календарних днів;
- спеціалісти та обслуговуючий персонал – 28 календарних днів.
- Надання відпустки директор оформляє наказом по дитячому будинку.
- Обідня перерва для працівників, що працюють із 40-годинним тижневим навантаженням надається через 4 години після початку роботи. Тривалість обідньої перерви 45 хвилин час початку о 13.00 год., а закінчення о 13.45 год.
- Для працівників, які працюють на відкритому повітрі в холодну пору року (двірник, садівник, робочий по обслуговуванню) встановлюються перерви для обігріву, які включаються до робочого часу (по 15хв. через кожні 2 години роботи).
- Для працівників, яким не можливо через умови праці встановити перерву, то таким працівникам надається можливість приймання їжі протягом робочого часу (вихователі).
- Для працівників, які працюють із 40 годинним тижневим навантаженням, не позмінному графіку роботи, тривалість робочого часу в передвихідний та передсвятковий дні скорочується на 1 годину.
- Допускається залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні при умові погодження із профспілковою організацією.
- Робота у вихідний день компенсується за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі (у подвійному розмірі).
Робота у вихідний день компенсується за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі (у подвійному розмірі).
5.13. За згодою працівника, який працює не позмінному графіку роботи, в день його народження надається вихідний день. Не відпрацьований час зобов’язується відпрацювати у визначений працівником час.
5.14.Забороняється в робочий час:
- відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов’язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов’язаних з навчальним процесом;
- стороннім особам знаходитись в приміщенні дитячого будинку;
5.14.3.змінювати на свій розсуд графік роботи, мінятись змінами без погодження з адміністрацією закладу;
5.14.4.залишати дітей без нагляду відповідального за них працівника;
5.14.5.з’ясовувати свої відносини, сваритись в присутності дітей, з’являтись на роботу в нетверезому стані:
- наказувати, обзивати дітей, принижувати їх моральні та обмежувати матеріальні права.
- За час перебування працівника в медичному закладі на обстеженні, який працює не позмінному графіку роботи, що зобов’язаний проходити таке обстеження, зберігається середній заробіток за місцем роботи.
5.16.За працівниками – донорами, які працюють не позмінному графіку роботи, зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров’я і здавання крові.
- ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ
6.1.3а досягнення високих результатів у навчанні та вихованні підростаючого покоління за зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці й за інші досягнення в роботі педагогічні працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, відзначення державними преміями, знаками, грамотами та іншими видами морального і матеріального заохочення.
- Адміністрація дитячого будинку спільно з профкомом надають переваги і соціальні пільги в межах своєї компетентності в першу чергу педагогам, які успішно і сумлінно виконують свої посадові обов’язки. Таким працівникам надається також перевага при просуванні на роботі.
6.3.Заохочення оголошуються в наказі, доводяться до відома всього колективу і заносяться до трудової книжки працівника.
- Спеціалісти та обслуговуючий персонал за вагомі внески заохочуються премією в обсязі посадового окладу.
VII. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
7.1.3а порушення трудової дисципліни до працівника може булл застосоване один з таких заходів стягнення:
- догана
- звільнення
7.2.3а прогул, вихід на роботу у нетверезому стані
- звільнення з роботи
7.3.3а непедагогічні та неестетичні вчинки:
- .догана
7.3.2.звільнення з роботи
7.4.Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п.п.3.4.7.8 ст.40. ст.41 Кодексу Законів про працю України.
- Дисциплінарні стягнення застосовуються директором дитячого будинку.
- До застосування дисциплінарного стягнення директор повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмового пояснення. У випадку відмови працівника дати письмове пояснення складається відповідний акт.
- Дисциплінарні стягнення застосовуються директором безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці.
7.8.3а кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.
- Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку.
- Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому стягненню, то він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення.
- Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.
- Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
- Директор дитячого будинку має право замість накладання^- дисциплінарного стягнення про порушення трудової дисципліни подати на розгляд трудового колективу або профкому.
Календар
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 |